Simona Starkutė – ne tik drabužių modelis, bet ir kūrėja

„Jeigu galvojate, kad modeliams viskas tinka, klystate“, - sako vienas žinomiausių Lietuvos modelių Simona Starkutė. Jai dažnai kelnės per trumpos, o marškinėlių rankovės - taip pat nedengia visų rankų. Dėl šios priežasties vieną dieną mergina nusprendė pasigaminti sau jaukų ir patogų laisvalaikio kostiumą. Ir taip gimė „SbysS“.

Paklausus, ar galima S. Starkutės kurtus drabužius vadinti treningais, mergina teigia, jog ne. „Su treningais mes einame sportuoti, o mano kuriami drabužiai skirti pasipuošti ir tuo pat metu jaustis patogiai“, - pasakoja ji. Ir iš ties, koks treningas gali būti papuoštas, išsiuvinėtas ir mielas kūnui? Tai - laisvalaikio apranga, sukurta modelio, nerandančio, ką apsivilkti, kai nori jaustis šiltai ir patogiai.

„SbyS“, nuotr. Socialinių tinklų

Simona, kaip kilo idėja kurti drabužius? Ar jau seniai apie tai svarstėte?

Žinokit, kad kažką kursiu ir darysiu ateityje, tikrai galvojau, bet tos mintys nebuvo susiję su mada ar drabužiais. Apie tai svarstyti pradėjau dėl asmeninės situacijos. Matote, visiems atrodo, kad modeliai yra idealios figūros, ūgio ir visi drabužiai jiems tinka. Deja, taip nėra. Tiesa tokia, kad, pavyzdžiui, aš esu gana aukšta ir liekna, todėl dažniausiai įvairių brandų drabužiai man netinka – rankovės arba kelnės būna per trumpos. Todėl patys pirmieji sukurti drabužiai buvo skirti tik man pačiai. Kadangi bėgant metams supratau, jog patogumas labai svarbu. Aš daug keliauju ir kartais tenka per dieną persirengti dešimtis kartų, todėl norėjosi kažko patogaus skrendant iš vienos šalies į kitą. Tad pirmieji laisvalaikio kostiumai buvo skirti aukštoms, lieknesnėms merginoms, norinčioms patogumo ir šilumos. Vėliau kilo mintis kurti tokią aprangą, kuria būtų galima ir pasipuošti. Vienas mano mylimiausių dizainerių, kuris mane ir įkvėpė tam, yra Philipp Plein, kuris laisvalaikio drabužius papuošia kristalais ar įvairiais karoliukais. Tad ir aš pasitelkiau tokią mintį ir norėjau tuos drabužius padaryti gražius ir puošnesnius, kad galėtumėme išeiti į kavinę, į renginį, į svečius. Tai – universali apranga, skirta ne į sporto salę. Kitas dalykas, ne kiekvienas gali sau leisti nupirkti Philipp Plein drabužius, todėl manieji yra gana panašūs, tik keliais kartais pigesni.

Kaip atrodė pirmieji bandymai?

Jie buvo gana paprasti. Naudojome medvilnę, kad būtų patogu ir jauku. Aš visuomet sušaldavau oro uostuose ir lėktuvuose, todėl labai norėjau tokio kostiumo, kai gali šiltai susirangyti kėdėje ir užmigti. Tad bekuriant pirmuosius kostiumus, svarbiausia buvo pritaikyti visų figūrų tipams. Laisvalaikio apranga neturi būti aptempta, ji turi būti patogi. Tokių didelių nepasisekimų nebuvo turbūt ir todėl, kad aš turėjau savo viziją. Kitas dalykas, drabužiai nėra ypatingo dizaino, kuriam prireiktų daug laiko ir pastangų. Aš turėjau savo viziją, viską apgalvojau ir puikiai žinojau, kaip noriu jaustis dėvėdama tuos drabužius.

„SbyS“, nuotr. Socialinių tinklų

Kodėl pasirinkote kurti būtent tokio stiliaus drabužius? Kodėl ne suknelės?  

Nes man pačiai labiausiai trūko tokių laisvalaikio kostiumų. Visos mes turim daug suknelių, sijonų ir aukštakulnių prie jų. Bet tokių derinių, kurie būtų šilti, patogūs ir tinkami visur – į pležą, į svečius ar į renginį – neturime. Vis dėlto dažniausiai su tais drabužiais, su kuriais patogu ir juos vilkime tik namuose, nesinori rodytis viešai (juokiasi). Mano prioritetas buvo patogumas, nesudėtinga priežiūra ir stilingumas.

„SbyS“, nuotr. Socialinių tinklų

Kaip sekasi jūsų „SbyS“ ženklui, gyvuojančiam jau daugiau nei metai?

Aš džiaugiuosi, kad darau tai jau antrus metus, nes daugelis, kai paskaičiuoja, kiek visa tai kainuoja, viską meta. Tai tikrai kainuoja nemažai ir pinigų, ir laiko. Šiandien gimsta nemažai naujų brandų, bet daug jų ir užgesta. Nemanau, kad „SbyS“ irgi užges. Žinoma, mes neturim parduotuvės, bet jos ir neplanuojame atidaryti. Kol kas puikiai sekasi pardavinėti drabužius internetu ir džiaugiuosi, jog kiekvieną mėnesį klientų vis daugėja. O maloniausia tai, kad grįžta tie patys žmonės ir laukia naujų kolekcijų.

 

„SbyS“, nuotr. Socialinių tinklų

Raudonas Kilimas

administrator 2600 Straipsniai

.

Palikite komentarą

my_speed: 0.62767505645752